Lasītava

Asinsspiediena zāles jālieto visu mūžu

Vidusjūras dieta – veselai sirdij

Tie pacienti, kuri klausa dakterus, dzīvo ilgāk!

Kas pacientiem jāzina par stentiem?

Untitled Untitled

Kā cilmes šūnas var palīdzēt pacientiem pēc infarkta?

cilmes1 cilmes2 cilmes3


Kāda ir sirdij veselīga šokolāde?

ibf4529ed-6d84-4c42-8b42-c284e66388f5 (3)

 


 

Kas jāzina pacientiem par jaunajiem trombus šķīdinošajiem medikamentiem?

i3e4195ff-ba8d-4db0-b899-21164d8a5a5b i57069c4b-5738-40cd-a2a2-904973108b9ci35df413f-dfe6-4ded-aaa5-813cb27ff070


 

Kas lielveikala dārzenim vēderā?

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Kas lielveikala dārzenim vēderā-page-001

Ievas Veselība, 14.marts, 2014


Svarīgākais par kompensējamām zālēm

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Svarīgākais par kompensējamām zālēm-page-001 (1)_2

Ievas Veselība, 14. marts, 2014


Dzīvību izglāba stents!

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Dzīvību izglāba stents-page-001

Ievas Veselība, 28.februāris, 2014


Mazs infarkts  – liela problēma

Mazs Infarkts_Liela problēma-page-001_1

Latvijas Avīze, 28. februāris, 2014


Aptaukošanās smagā nasta!

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Aptaukošanās smagā nasta-page-001_1

Ievas Veselība, 28. februāris, 2014


Zobu tīrīšana palīdz arī sirdij

Ja cilvēkam ir veselas smaganas, viņa sirds par to tikai priecājas. Pētnieki noskaidrojuši, ka, uzlabojoties, smaganu veselībai, palēlinās artēriju aizsērēšana jeb ateroskleroze, kas ar laiku var izraisīt sirds slimības, trieku un pat nāvi.

zobu tīrīšana


Epidēmija bērnu vidū – aptaukošanās

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu,  klikšķiniet šeit

Epidēmija bērnu vidū_aptaukošanās-page-001_1

Žurnāls Veselība, 1.februāris, 2014.


D.Marts_Vesti segodņa_iesaka kardiologi_2.lpp_07_02_14 - Copy

/Vesti Segodnja, 07.02.2014/


Slavenības seksīgās sarkanās kleitās aicina rūpēties par veselību

Amerikas sirds asociācija kā ik gadu, arī šogad sponsorēja sieviešu kampaņu sirds veselības stiprināšanai  – “The Heart Truth”. Kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību sieviešu sirds veselības stiprināšanai, jo sirds slimības ir viens no biežākajiem nāves cēloņiem. Par tradīciju kļuvis, ka pasākumā piedalās slavenības – aktrises, dziedātājas, televīzijas dīvas, kuras izrāda slavenu dizaineru kleitas sarkanā krāsā.

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit


Meitenes, sargiet savus vīriešus!

Vīriešu mirstība no sirds un asinsvadu slimībām Latvijā ir dramatiska. Kārtējo reizi izdzirdot šos biedējošos vārdus, portāls TVNET devās uz interviju pie kardiologa, asociētā profesora Gustava Latkovska.  Viņš apstiprināja problēmas nopietnību un pauda savu redzējumu, kā situāciju uzlabot.

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit


Kas ir diabēts? / Atbalsts

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Kas ir diabēts_atbalsts0101-page-001_1

2014. gada 1. janvāris


Sāls un cukurslimnieki / Atbalsts

sāls un cukurslimnieki_Atbalsts_0101-page-001

2014. gada 1. janvāris


Vīriešiem atklāj sirds slimības riskus / Neatkarīgā Rīta avīze

Lai lasītu pilnu rakstu, lūdzu, klikšķiniet šeit

Vīriešiem atklāj sirds veselības riskus-page-001_1

2014. gada 15. janvāris


Sirds mazspējas diena

Katru gadu maija otrajā nedēļā visā Eiropā un arī Latvijā atzīmē Sirds Mazspējas dienu. Lai uzzinātu vairāk par slimības biežākajiem cēloņiem, izpausmēm un ko iespējams  darīt savas sirds veselības labā, sirds mazspējas pacienti šā gada 10. maijā tika aicināti uz tikšanos ar Dr. Maiju Vikmani, Dr. Gintu Kamzolu un pacientu biedrību „ParSirdi.lv”.

Biežākie sirds mazspējas simptomi ir diezgan nespecifiski — nogurums, nespēks, elpas trūkums, paātrināta sirdsdarbība, potīšu tūska. Sākuma stadijā sirds mazspēja var attīstīties arī bez simptomiem! Tāpēc kardiologi iesaka regulāri pārbaudīt sirds veselību – arī tad, ja simptomi liekas mazsvarīgi vai arī nekas neliecina par sirds veselības traucējumiem.


Insults – tā pazīmes

Kādi ir visbīstamākie faktori, kas izraisa INSULTU un kā izskaidrojama tā satraucošā statistika pasaulē-uzzinām sarunā ar profesoru, kardiologu Vilni Dzērvi. Plašāk par insulta pazīmēm un nozīmīgāko riska faktoru-paaugstinātu asinsspiedienu. Informācija par pasākumiem,kas saistīti ar šogad pasludināto – sirds un asinsvadu profilakses gadu.

Raidījums Dzīvīte, 10. maijs, 2013


Uzturs Sirds veselībai

Cik lielā mērā mūsu veselību ietekmē uzturs un kāpēc tik ieteicama sirds veselībai ir izslavētā Vidusjūras diēta-uzzinām sarunā ar kardioloģi Ivetu Mintāli. Kopā ar gastronomijas zinību speciālisti Aneti Dinni iepirksimies tirgū un noskaidrosim, ka Vidusjūras diētu viegli varam ievērot, izvēloties Latvijā audzētus produktus. Latvijas Kardiologu biedrība prezidents, profesors Andrejs Ērglis iesaka Latvijas zinātnieku speciāli izstrādātu uztura bagātinātāju sirds veselībai, kas radīts no Latvijas augu dabīgām vielām- CARDIOPROTECT, kas profilaktiski nodrošina visu nepieciešamo sirds asinsvadu veselībai, aterosklerozes attīstības riska mazināšanai.

Raidījums Dzīvīte, 10. maijs, 2013


Zināšanas par insultu var glābt dzīvību

Lai gan Latvijā ir pieejamas augstas kvalitātes medicīniskās tehnoloģijas, laika posmā no 2006. gada mirstība slimnīcās ar insultu praktiski nav samazinājusies, norāda ārste, Latvijas Neirologu biedrības Insulta darba grupas vadītāja Evija Miglāne.

Insulta galvenās pazīmes ir vienpusējs ķermeņa vājums vai kustību zudums, vienpusējs notirpums, kustību koordinācijas, redzes traucējumi, reibonis, nespēja runāt un saprast teikto. «Būtiski ir arī piefiksēt, kurā brīdī parādījušās insulta pazīmes, tas ļoti var palīdzēt ārstēšanā,» atgādina I. Ķīkule.

Pilnu rakstu lasiet šeit

Neatkarīgā rīta avīze Latvijai, 15. maijs, 2013


На сегодняшний день в Латвии высока заболеваемость и смертность от инсульта

Ежегодно около 8 тыс. жителей Латвии оказываются в больнице с инсультом, и ежедневно это заболевание уносит жизни 7 человек. Об этом говорили сегодня участники дискуссии, посвященной Европейскому дню борьбы с инсультом.

По данным опроса, проведенного обществом пациентов ParSirdi.lv, жители Латвии переоценивают свою информированность об инсульте – на вопрос о его признаках 44% из 1 тыс. опрошенных не могли назвать ни одного симптома.

Медики напоминают, что инсульт – это острое нарушение мозгового кровообращения, вызванное закупоркой или разрывом кровеносного сосуда. Болезнь можно предотвратить, а также избежать летального исхода, если своевременно обратиться к врачу и выяснить, существует ли риск инсульта.

“За одну минуту инсульта человек теряет три недели своей жизни”, – подчеркнула невролог Илга Кикуле. Всего за одну минуту инсульта погибает почти 2 млн. нервных клеток, поэтому увеличивается риск осложнений и инвалидности.

Кардиолог Густав Латковскис отметил, что риск инсульта особенно возрастает после 55 лет, но не застрахованы от него и более молодые люди. Для предотвращения инсульта медики рекомендуют соблюдать следующие правила – регулярно проверять артериальное давление, которое является основным фактором риска развития инсульта, регулярно проверять пульс, уровень холестерина и сахара в крови, не курить и не дышать дымом, правильно питаться, уменьшить количество соли в рационе, по крайней мере 2,5 часа в неделю посвящать физической активности и избегать чрезмерного употребления алкоголя.

Ves.lv, 14. maijs, 2013


Iet vai skriet, bēgot no sirds slimībām

Ar ko jūs aizbildinaties, lai nenodarbotos ar sportu? Nevarat atļauties sporta zāles abonamentu? Jūtaties pārāk vecs, pārāk sliktā fiziskajā formā vai par smagu, lai skrietu? Jauni atklājumi, kurus zinātnieki sauc par “pārsteidzošiem” spētu jūs uzmundrināt, ja esat sākuši domāt par sportošanu. Ir pierādīts, ka vienkārša pastaiga ātrā tempā spēj samazināt augsta asinsspiediena, holesterīna un diabēta risku tik pat lielā mērā kā skriešana.

Kādā pētījumā, kas publicēts American Heart Association žurnālā Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology zinātnieki analizējuši 33 060 skrējējus “Nacionālajā skrējēju veselības pētījumā” un 15 045 soļotājus “Nacionālajā staigātāju veselības pētījumā”. Pētījumā piedalījušies respondenti 18 – 80 gadu vecumā, lielākā daļa no kuriem 40 – 50 gadus veci. Sešu gadu laikā veiktajā pētījumā pierādīts, ka patērētais enerģijas daudzums mērenas intensitātes pastaigā ir tāds pats kā enerģiska, intensīva skrējiena brīdī, un abi radījuši līdzīgus hipertonijas, augsta holesterīna, diabēta, iespējamās koronārās sirds slimības risku samazināšanas simptomus.

Lasīt vairāk šeit

puaro.lv, 12. aprīlis, 2013


Kā nekļūt par insulta upuri? (RU)

Katru gadu Latvijā no Insulta cieš apmēram 7000 cilvēku, no kuriem katrs trešais mirst.

Lasiet pilnu rakstu šeit

Subbota, 11. aprīlis, 2013


Izglābt sirdi!

Intervija ar Liepājas reģionālās slimnīcas invazīvo kardiologu Alfredu Lībiņu.

Lasiet latviski šeit

Lasiet krieviski šeit

Kurzemes vārds, 2. marts, 2013


Signāls pirms Insulta!

Insulta priekšvēstnesis ir pārejoša išēmiska lēkme, kas izpaužas ar simptomiem, kas parādās un bez ārstēšanas pāriet dažu minūšu laikā. Var būt vienpusējs vājums – viena sejas puse kļūst šķība, top vāja roka un kāja. Mēdz būt valodas traucējumi, kādu brīdi nevar parunāt. Var pārņemt slikta dūša, sākt dubultoties redze, pārņemt reibonis, uznākt apjukums, ad cilvēks uz mirkli nesaprot kas apkārt notiek.

Lasiet pilnu rakstu šeit

36,6 C Veselīgāk Saskanīgāk Gudrāk, 1. marts, 2013


TOP 11 valstis, kur dzīvo visilgāk. Ko viņi ēd?

Apkopojot citu zemju dzīves līmeni un ilgumu, top skaidrs, ka tas ir atkarīgs ne tikai no klimata joslas un ekonomiskās situācijas, bet arī no pieejamās pārtikas un tās lietošanas paradumiem.

Lasīt pilnu rakstu šeit

TvNet.lv, 26.februāris, 2013


ParSirdi.lv biedre Vija Svirkova piedalās LR1 veidotajā sižetā

Vai sabiedrība aizdomājas par veselību pirms sākusies problēma? Vai cilvēki kļūst izglītotāki veselības veicināšanas jomā? Kāpēc regulāri jāpārbauda holesterīns? Vai uzņemtais uzturs izmaina PH līmeņa izmaiņas asinīs?  Vai pārtikas produkti var samazināt holesterīna līmeni? Kādi ir Latvijas riska faktoru rādītāji? Kādas ir riska grupas? Kas mūs sagaida nākotnē?

Ērglis Andrejs – profesors, kardiologs; Mintāle Iveta – kardioloģe; Brēmanis Andris – diētas ārsts; Svirkova Vija – pacientu biedrības ”Par Sirdi.lv” pārstāve Vija Svirkova.

Klausieties pirmo daļu šeit

Klausieties otro daļu šeit

LR1, Kā labāk dzīvot, 13. februāris, 2013


Ieteikumi cīņai ar paaugstinātu holesterīnu

Kā liecina Latvijas kardiologu veiktais «Latvijas iedzīvotāju kardiovaskulāro un citu neinfekcijas slimību riska faktoru šķērsgriezuma epidemioloģisks pētījums», 70% iedzīvotāju vecumā no 25 – 74 gadiem ir paaugstināts holesterīna līmenis.

Augsts holesterīna līmenis ir viens no riska faktoriem saslimšanai ar sirds un asinsvadu jeb kardiovaskulārajām slimībām, kas Latvijā vidēji izraisa vairāk nekā pusi nāves gadījumu gada laikā. Lai aktualizētu sirds veselības jautājumus, februāris ir pasludināts par Sirdsmiera mēnesi, kurā ar izglītojošu kampaņu speciālisti no LR Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles centra, pacientu biedrības «ParSirdi.lv», un citi eksperti aicina sabiedrību jau savlaicīgi rūpēties par savas sirds veselību. Projekta iniciators ir AS «Hanzas Maiznīcas».

Sirdsmiera mēneša laikā eksperti izglītos, kā samazināt riskus, ko veicina paaugstināts holesterīns, kas ir viens no galvenajiem sirds un asinsvadu saslimšanas iemesliem.

Pilnu rakstu lasiet šeit

apollo.lv, 7. februāris, 2013


Sirds veselības gads (KRIEVISKI)

“Diena pēc dienas”: Sirds veselības gads

Prof. Andrejs Ērglis, Dr. Iveta Mintāle, Dr. Andris Brēmanis

Klausieties 1. raidījuma daļu šeit
Klausieties 2. raidījuma daļu šeit
LR4, Kā labāk dzīvot, 7. februāris, 2013


Kardiologs, asoc. prof Gustavs Latkovskis aicina atmest smēķēšanu

Rūpējieties par savu veselību!

Smēķēšana divkārt kaitīgu padara holesterīna, asinsspiediena, lieko svaru un citus riska faktorus.

Klausieties šeit

LR2, 12. februāris, 2013


Kāpēc no insulta cieš veseli cilvēki?

Runājot par insulta pacientu, prātā nāk cilvēks gados, kurš maz kustas un, visticamāk, daudz smēķē, bet patiesībā šī smagā un pēkšņā saslimšana var skart cilvēkus jebkurā vecuma grupā, arī zīdaiņus un bērnus, vēsta raidsabiedrība BBC.

Vecums patiešām ir nopietns riska faktors insulta gadījumā, bet, piemēram, Lielbritānijā šie smagie smadzeņu asinsrites traucējumi katru gadu skar vairāk nekā 150 000 cilvēkus, no kuriem ceturtā daļa ir jaunāki par 65 gadiem.

Daļa insulta pacientu ir gados jauni un labā fiziskā formā, turklāt, kā atzīst ārsti, insults novērojams arī bērniem.

Pilnu rakstu lasiet šeit

Delfi.lv, 15. janvāris, 2013


Ēd ar baudu, un neroc ar dakšu sev kapu!

Vai mēs ikdienas steigā esam aizdomājušies par savas sirds veselību? Nereti nē, jo esam taču jauni un stipri. Bet… sirds un asinsvadu slimības joprojām ir viens no galvenajiem nāves cēloņiem. Patiesībā tas nemaz nav grūti – ar veselīgu dzīvesveidu, kvalitatīvu un labi sagatavotu ēdienu mēs varam rūpēties par sevi katru dienu.

Delfi.lv, 27. novembris, 2012

Pilnu rakstu lasiet šeit


Bīstamākā nodarbe uz pasaules – sēdēšana

Tieši sēdēšana pēc pēdējiem pētījumiem, kurā piedalījās 17 000 sieviešu un vīriešu, tiek atzīta kā nodarbe, kas var veicināt agrāku nāvi. Sen pagājuši laiki, kad cilvēki dienas lielāko daļu pavadīja uz kājām – medīja vai kopa laukus. Mūsdienās, aptuveni 9,3 stundas no dienas aktīvās daļas cilvēki pavada sēžot.

Sporta avīze, 27. novembris, 2012

Vairāk par pētījumu un ieteikumus kā mazināt mazkustīgumu, lasiet šeit


Diēta Sirdij (KRIEVISKI)

Asoc. prof. Gustavs Latkovskis stāsta kāda diēta jāievēro, lai sirds būtu vesela un risks saslimt būtu aizvien mazāks.

Телеграф, 26. oktobris, 2012

Lasīt pilnu rakstu šeit


Aicina parakstīties pret insultu!

Latvijā ik gadu vairāk nekā 7000 pacientu tiek stacionēti slimnīcās ar insultu. No tiem aptuveni 20-30% mirst, bet vairums no izdzīvojušajiem kļūst aprūpējami un atkarīgi no citu palīdzības, veicot ikdienas aktivitātes. Viens no nozīmīgākajiem išēmiska insulta riska faktoriem ir mirdzaritmija jeb ātriju fibrilācija (ĀF), kas ir visplašāk sastopamie sirds ritma traucējumi un ir insulta iemesls 20% gadījumu.

Parakstīties pret insultu variet šeit


“Sieviešu loģika”: Saruna ar LKC virsārstu Iļju Zakki (KRIEVISKI)

Radio SWH+ raidījumā “Sieviešu loģika” uz sieviešu jautājumiem par sirds veselību atbild Latvijas Kardioloģijas centra virsārsts Dr. Iļja Zakke.

Radio SWH+, 17. oktobris, 2012

Klausieties raidījumu, klikšķinot un konkrētās raidījuma daļas:

Raidījuma 1. daļa

Raidījuma 2. daļa

Raidījuma 3. daļa


Savaldi holesterīnu

Pirmais, kas jāizdara tiem, kuriem ir paaugstināts holesterīna līmenis asinīs – jāizmet no virtuves cepamā panna. Sekojot diētas norādēm, trīs mēnešu laikā holesterīnu var samazināt par 15%.
Veselība, 8. oktobris, 2012

Ģimenes ārstes Elitas Adijanes ieteiktās receptes lasiet šeit


Svētdienas vitamīns

Pētījumi liecina, ka vairāk nekā 40 procentiem Latvijas iedzīvotāju ir paaugstināts asinsspiediens. Kāpēc to vajadzētu normalizēt un uzturēt šādā stāvoklī- kardioloģes un pacientu domas.
Mintāle Iveta – kardioloģe; Vija – paciente; Timofejeva Kristīna – farmaceite.

Klausieties šeit

LR1, 7. oktobris, 2012


Mīļās sievietes, zupa nav sāls novārījums

Pēteris Apinis, Latvijas Ārstu biedrības prezidents

Ir zinātniski pierādījumi tam, ka augstais sāls patēriņš Eiropā ir galvenais faktors, kas ietekmē asinsspiediena paaugstināšanos. Hipertonija ir būtisks iemesls nieru mazspējai, insultam un infarktam. Sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis Latvijā. Latvijas medicīnas profesionāļi pārmēra sāls lietošanu ierindo ceturtajā vietā kaitīgo ieradumu topā aiz smēķēšanas, mazkustīga dzīvesveida un alkohola pārmēra lietošanas.

Lasiet šeit

Pietiek.com, 3. oktobris, 2012


Sāls mažors jeb ne viss ir tā kā tu domā (KRIEVISKI)

Ēdienkartes izmaiņas Sirds veselībai.

Konsultē dietologs Andis Brēmanis un ārste-kardioloģe Jeļena Zarubina.

Lasiet šeit

Лилит, 1. oktobris, 2012


Kad sirdij nojucis ritms

Dr. Iveta Norko stāsta par aritmiju, izmeklējumiem, tās ārstēšanas metodēm. Par to, cik svarīgi doties pie ārsta laicīgi, sajūtot diskomfortu sirds apvidū.

Lasiet šeit

Ievas Veselība, 28. septembris, 2012


Asinsspiediens 120/80 jebkurā vecumā

Lasīt šeit

Senioru Diena, Diena, 26. septembris, 2012


Padoms, asinsspiedienu mērot

Lasīt šeit

Senioru Diena, Diena, 26. septembris, 2012


Kustības un asinsspiediens 120/80 jebkurā vecumā

Dr. Ilja Zakke, Kārlis Anitens

Labrīt Latvija, LTV1, 20. septembris, 2012


Kurā pusē ir Tava sirds?

Tautas Balss, LNT, 20. septembris, 2012


Radio tiešraide no Pasaules Sirds dienas Kronvalda parkā.

Saruna ar biedrības ParSirdi.lv vadītāju Inesi Mauriņu par pacientu biedrību Par Sirdi.lv
Klausīties šeit
LR1 Pēcpusdiena, LR1, 20. septembris, 2012


Radio tiešraide no Pasaules Sirds dienas Kronvalda parkā.

Saruna ar LKB vadītāju prof. Andreju Ērgli.

Klausīties šeit

LR1 Pēcpusdiena, LR1, 20. septembris, 2012


Trombs atrāvās un..

Pēkšņu nāvi var izraisīt asins receklītis, kas nosprostojis vitāli svarīgu asinsvadu.
Vai to varēja novērst?

Lasiet šeit
Latvijas avīze, 14. septembris, 2012


Pēc insulta smadzeņu asinsvadā Stents!

Stenti ir sīkas protēzītes, kuras lieto dažādu asinssvadu bojājumu lāpīšanai. Tagad mūsu ārsti tikuši līdz augstākajai pilotāžai un ar stentiem spēj ārstēt arī insulta slimniekus stentus ievieto smadzeņu sīciņajos asinsvados. Šajā ļoti, ļoti smalkajā jomā mūsu mediķi pavisam noteikti ir pasaules līmenī.

Lasiet šeit

Ievas veselība, 14. septembris, 2012


Par ko stāsta pulss (KRIEVISKI)

Pulss, tas ir spogulis visiem organismā notiekošajiem procesiem.

Lasiet šeit

7 Секретов, 13. septembris,2012